Basında Biz

 

ecrp
Bitlis'te "Ebeler Haftası" etkinlikleri1ebeler haftası2023basın.jpg

"İl Sağlık Müdürü Ekici'nin açılış konuşmasından sonra bilimsel program ve yılın ebesi ödül töreni plaket takdimi ile devam etti.

 

Ebeler haftası nedeniyle düzenlenen program, bilimsel içeriği ile Türkiye'nin birçok ilinden katılım gösteren bilim insanlarının, kamu ve özel sağlık kurumları temsilcilerinin ve öğrencilerin katkıları ile gerçekleşen oturumlar ile devam etti. Üç oturum şeklinde düzenlenen programda ebelikle ilgili sunumlar gerçekleştirildi.

 

Programın ardından İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Mustafa Ekici, Tatvan Devlet Hastanesi ve Bitlis Devlet Hastanesi'nde bulunan gebe okulu, doğumhane ve kadın doğum servisi ebelerini ziyaret etti. Burada ebelerin gününü kutlayan Ekici, "Eline doğduğumuz, dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan ebelerimizin "Ebeler Haftası"nı kutluyorum. Gebe okulları, tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını ve şuurlu doğum yapmalarını sağlamayı, normal doğum eylemi, ağrı yönetimi gibi konularda bilgi ve beceri kazandırmayı gaye edinmiştir" ifadelerine yer verdi. Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Bitlis'te 2022 yılında 3 milyon 235 bin hastaya bakıldı.jpg

ergoterapi.jpg

                         Bitlis Devlet Hastanesinde bir ilk

Bitlis Devlet Hastanesinde bir ilk.jpg1ünzilemain.jpg

leyla hoca.jpg

"Bitlis Devlet Hastanesinde Acil Servis yatak kapasitesi 40'a yükseltildi. Acil Servisler Koordinatörü Uzman Doktor Gökhan Eyüpoğlu, yaptığı açıklamada, hastanenin 16 yataklı kapasitesini 40'a çıkardıklarını söyledi.

 
Hastanenin acil servisinde yenileme çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Eyüpoğlu, Bazı tıbbi araç gereçler eksik ve yetersizdi. Bunları da tamamladık. Tüm hastalarımız artık ikinci basamak sağlık hizmetini tam manasıyla alabilmektedir."Bitlis Devlet Hastanesinde İftar Sonrası Poliklinik Hizmet


iftar Sonrası poliklinik1
iftar Sonrası poliklinik2
iftar Sonrası poliklinik

06 Haziran 2024