BİTLİS DEVLET HASTANESİNDE AMELİYATHANELER YENİLENDİ

BÄ°TLÄ°S DEVLET HASTANESÄ°NDE AMELÄ°YATHANELER YENÄ°LENDÄ°

Bitlis Devlet Hastanesi Yönetisici Erdal Dilekci, ameliyathanelere aldıkları yeni masa ve cihazlarla modernize ettiklerini açıkladı.
Bitlis Devlet Hastanesinde bulunan 6 ameliyathanenin her birini ayrı ayrı modernize ettiklerini dile getiren Hastane Yöneticisi Erdal Dilekci, alınan modern cihazlarla artık kapalı ameliyatların rahatça yapılabileceğini ifade etti. Dilekçi, aynı anda 6 ameliyat yapılabileceğini belirterek, “Cerrahların rahat çalışabileceği bir ortam hazırladık” dedi.
Yapılan bu yeniliklerle ameliyat esnasında olabilecek acil durumlara müdahale edilebilecek duruma geldiklerini belirten Dilekci, “6 salonlu olan ameliyathanelerimizde çeşitli eksiklikler vardı. Bu eksikleri gidermek için detaylı bir çalışma sonucunda eksikliklerin alımını yaparak teminini gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.
Yapılan yenilikler hakkında da bilgiler veren Dilekci, “3 salonumuzdaki ameliyatlar lambalarını ve ameliyat masalarını yeniledik. Tamamen fonksiyonel olan, cerrahlarımızın da çalışmalarını kolaylaştıracak fonksiyonel ürünleri almaya gayret ettik. Bununla beraber ayrıca endovizyon cihazı dediğimiz özellikle kapalı ameliyatları yapmaya yarayan cihazı ilimize kazandırdık. Özellikle genel cerrahi, kadın doğum, üroloji başta olmak üzere diğer cerrahi branşlarımızda kapalı ameliyatlarımızı başarıyla yapabilmekteler. Bunun dışında özellikle ameliyat içerisinde röntgen çekmeye yarayan veya bu görüntülemeyle birlikte ameliyat yapmaya yarayan skopy cihazını yeniledik. Bu tür yatırımları yaparak her 6 ameliyat salonumuzun eksikleri kalmadan tüm ameliyatları yapabilir duruma geldik. Bunu yaparken de en kaliteli cihazlarla yapmaya çalıştık. İnşallah uzun zaman bunun faydası olacaktır” diye konuştu.
Dilekci, eğitim araştırma hastanesi dışında 2. sınıf sağlık kuruluşlarında olan hastaneler içerisinde eksiği olmayan, donanımlı bir ameliyathane haline geldiklerini sözlerine ekledi.