MHRS Nasıl Randevu Alırım
25 Haziran 2021

İNTERNETTEN RANDEVU ALMAK İÇİN...
BİTLİS  Devlet Hastanesi web sayfasında göreceğiniz "Online Randevu" butonuna tıklayıp MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ (MHRS)'ne ulaşabilirsiniz. MHRS ile randevu almak için sisteme kayıt olmak şarttır. Daha önceden hastanemizde tedavi olmuş, randevu almış olsanız dahi MHRS'nde internet üzerinden randevu alabilmek için kayıt yapılması gereklidir. 
 
MHRS sistemine kayıt olmak için açılan MHRS sayfasındaki "Yeni Üye" butonuna tıklayıp formu doldurmanız gerekiyor. Formda iki alan çok önemlidir.
E-posta adresi
Parola
E-posta adresinizi doğru yazmak zorundasınız. Çünkü üye kaydınızla ilgili onay kodu gireceğiniz e-posta adresinize gönderilecektir. 
 
Parola ise daha sonraki randevularınızda MHRS'ne giriş için kullanacağız parolanızdır, bunu kendiniz belirleyebilirsiniz. 
 
Formu doldurduktan sonra "Onay Kodu Gönder" butonuna tıklayıp formu kaydedin. Bir kaç dakika içersinde girmiş olduğunuz e-posta adresinize onay kodu gönderilecektir. 
 
E-posta adresinize gelen postadaki onay bağlantısına tıklayıp kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra TC Kimlik Numaranız ve kendi belirlediğiniz parolanızla MHRS'ne giriş yapabilir ve randevu alabilirsiniz. 
 
İnternetten randevu alımı ile ilgili görüntülü yardım için MHRS Sayfasındaki sağ altta göreceğiniz Yardım ikonuna tıklayabilirsiniz. 
 
TELEFONLA MUAYENE RANDEVUSU ALMAK İÇİN... 
 
Sağlık Bakanlığı ALO 182 (MHRS) hattını arayarak hastanemizden randevu alabilir, dilerseniz randevularınızı ALO 182 (MHRS) 'den iptal edebilirsiniz. Lütfen muayene randevusu almak için ALO 182 (MHRS)'den başka bir numarayı aramayınız.